Ar tobulėja statybų sektorius

Kaip Tobulėja statybų sektorius?

Su kiekviena diena, vis daugiau ir daugiau daugėja statybų vietų, plečiasi rajonai, gyvenvietės. Su sparčiai augančiu statybų sektoriumi taip pat auga ir nekilnojamojo turto kainos, kurios nėra įkandamos visiems. Tačiau ką mums signalizuoja augantis statybų sektorius? Artėjanti ekonominė krizė ar progresuojanti ekonomika su tobulėjančiu statybų sektoriumi?

Šis klausimas mums visiems neduoda atsakymo, kuo toliau žmonės laukia, kad kainos atpigtų ir jie galėtų įsigyti nuosavą būstą – kainos tik didėja.

Tobulėjantis statybų sektorius

Specialistai pastebi, kad itin sparčiai tobulėja statybų sektorius. Statybų rangovai užsienyje naudoja įvairias medžiagas bei technikas, kurios padeda sumažinti darbų savikainą. Būtų dizaineriai ir architektai, teko girdėti, kad į pagalbą pasitelkia net ir žmonės, kurie kuria Lego. Pasak jų, lego žaidimai yra itin mechaniškai ir tobulai sudėlioti, o žmonės, kurie kuria juos turi patirties tiek, jog gali savo idėjomis ir patarimais pasidalinti su architektai bei dizaineriais.

Statybų sektorius ir technologijos tobulėja, tačiau ar taip vyksta ir Lietuvoje. Žinoma, tačiau kaip ir visur, nevisi nori arba gali investuoti didelius pinigus į technologijas ir stato savais, patikrintai būdais.

Jūs galite klausti, ar įmanoma atskirti kaip yra pastatytas objektas? Naudojantis naujomis technologijomis ir žiniomis ar visgi remiantis sena praktika? Atsakymas yra labai paprastas – ne.

Tačiau kalbant apie statybų sektorių kaip apie bendrą visumą, reikia pripažinti, kad tai itin sparčiai tobulėjanti sritis. Ne taip seniai, 50-60 metų atgal 30-50 aukštų pastatai atrodė kaip tikri šedevrai, kaip atrodo jie dabar? Taip, gražu, tačiau, pats statybų sektorius auga itin sparčiai. Dangoraižiai virš 50 aukštų yra pastatomi per kelis mėnesius, naudojamos naujos, pagerintos tvirtinimo konstrukcijos, nauji, ekonomiško šildymo būdai ir t.t

Ar mes galime įsivaizduoti kas mūsų laukia dar po 30 – 50 metų? Sunkiai. Žmonės ir spauda kalba, kad ruošiamasi statyti liftą, kuris turės pakelti žmonės virš žemės atmosferos. Skamba neįtikėtinai, tačiau atsižvelgiant į dabartinius projektus bei naudojamas technologijas tai yra visai realu.

Tačiau svarbiausias dalykas mums, ar būstų kainos ir toliau kils? Pasak ekspertų ir ekonomistų, nekilnojamojo turto rinka turėtų nusistovėti bent keliems metams į priekį su dabartinėmis kainomis, bet atsižvelgiant į tai, kiek daug yra statoma naujų pastatų – būstų kainos gali ir šiek tiek pamažėti.