Pradėkime statyti ekologiškus pastatus

Pereikime prie ekologiško būsto

Pastarieji šiuolaikinių statybos technologijų pokyčiai leido pastatus bei namus statantiems statybininkams būti labiau ekologiškiems nei bet kada. Daugeliui iš jūsų kyla klausimas, ar statant ekologišką namą, statybininkai turėtų pereiti nuo jau išbandytų ir tikrų, statyboms skirtų medžiagų į naujas ekologiškas medžiagas. Reikia suprasti, kad keičiantis medžiagoms ir produktams reiškia šiek tiek laiko praleisti, įvertinti ir sužinoti apie naujus produktus daugiau informacijos, išsiaiškinti geriausią šių medžiagų naudojimo praktiką ir netgi tam tikras papildomas sąnaudas ar sunkumus išlaikant šias medžiagas tolimesnėje ateityje. Dauguma žmonių, kurie statosi namus galėtų pereiti prie bent kelių ekologiškų produktų savo namuose. Kyla klausimas, kodėl taip nėra? Gal per mažai informacijos internete? Pasak, Interaktyvios marketingo agentūros vadovo,  Addad.lt – SEO paslaugos ir interaktyvaus marketingo sprendimai , žmonės tiesiog prisibijo naujovių net ir dabar, nors ekologiniai pastatai visame pasaulyje jau populiarūs nuo 2010 metų.

Namų ir būstų statytojai turi daug priežasčių ir pavyzdžių, kodėl jų statybos praktika pasikeičia šiomis dienomis. Ekologiškus būstus žmonės vengia statyti dėl to, kad nepažįsta naujų statybos medžiagų, nors šios medžiagos gali padėti išsaugoti aplinką ir užkirsti kelią tolesniam taršai patekti į biosferą. Tai didelis pliusas tarp mąstančių namų pirkėjų ir norinčių gyventi darnų gyvenimo būdą.

Be to, kai kurios pasaulio šalių vyriausybės skatina namų pirkėjus ir statybininkus statyti tik ekologiškus  žalius. Britanijos vyriausybė neseniai priėmė įstatymus, leidžiančius žmonėms įsigyti ir statyti naujus namus, kurie yra ekologiški ir tokiems klientams suteikti paskolą 25 metus be palūkanų. Jungtinių Valstijų vyriausybė siūlo daugybę mokesčių lengvatų pirkėjams, kurie pasiruošę investuoti į tokią ekologiją.

Ekologiško būsto idėja

Lietuvoje šiuo metu taip pat pradedama viešinti ekologiško būsto idėja. Tačiau pagrindiniai mūsų kriterijai yra tik sunaudojamos energijos reitingas. Tai yra ekonominis variantas, kuris padeda palaikyti žemę šiek tiek žalesnę nei anksčiau. Toks žingsnis yra sveikintinas, kadangi norint pastatyti visiškai ekologišką ir žalią namą, kaip ir minėjome daug kartų, prireiks itin daug finansų.

Dabartinės, naujesnės ekologiškos medžiagos taip pat yra daug ilgesnės ir patvaresnės negu kai kurios kitos dažniausiai naudojamos statybinės medžiagos. Jos taip pat gali būti lengvesnės, plonesnės ir stipresnės. Pavyzdžiui, su kiekviena diena namo statyboms tampa tendencija naudoti perdirbtas plienines sijas namų, o ne medinius rėmus.

Žalios medžiagos taip pat saugesnės ir namuose gyvenantiems žmonėms. Daugelis plastinių šalutinių produktų išleidžia toksinus, kai vis dar yra nauji ir tiesiog įdiegiami į namus. Šie toksinai yra kancerogenai, todėl gali būti sunku kvėpuoti.

Dauguma namų ruošinių turės pradėti netrukus pereiti prie ekologiškų medžiagų. Vyriausybės priima griežtus aplinkosaugos įstatymus, kurie turės didelę įtaką gamybai ir statybai. Tad jeigu bent planuojate statyti sodo namelį, o gal pirtį ar gyvenamąjį namą – pasidomėkite ekologišku būstu jau dabar.

Straipsnio autorius: Žurnalistas – Džiugas Tilutis.